Következő Előző Tartalom

1. Előkészületek: soros port, kernel


Először is: mire lesz szükséged? Az /usr/src -ben egy könyvtárban legyen meg az aktuális kernelforrás - érdemes létrehozni egy linux szimlinket arra a könyvtárra, ahol a forrás van. Ez azért szükséges, mert a LIRC Makefile-ja több esetben is includeol fájlokat innen.
A második legfontosabb dolog a soros port állapota. Két eset lehetséges: vagy soros portos egeret használsz, vagy nem. Az utóbbi szerencsésebb helyzet, mert akkor valamivel egyszerűbben áthidalható a következő probléma: mivel a LIRC működése közben lefoglalja az aktuális soros portot (például /dev/ttyS0), nem túl szerencsés, ha a Linux saját sorosport kezelő szoftvere, a setserial is hozzányúl. Ilyen esetben azonnal megszakad a LIRC működése. Kétféle megoldás van: ha nincs szükséged a sorosportra, akkor egyszerűen rakd modulba, vagy vedd ki a linux kernelből.

  < > Standard/generic (8250/16550 and compatible UARTs) serial support

Ha nem ezt a megoldást választod, akkor a setserial-al, azaz pl. Debian esetében az /etc/serial.conf-al kell ügyeskedned. Viszont a legfontosabb, hogy ebben az esetben is mindenféleképp modulba (M) rakd a soros port supportját! Az /etc/modules fájlban megadhatod, hogy betöltődjön-e a serial modul. (magyarán, ha nem használsz soros eszközt, javaslom kiírtani)
Ha viszont a soros egered a /dev/ttyS0-án (COM1) van, akkor hagyd az erre a sorra vonatkozó részt érintetlenül a serial.conf-ban, viszont a következő portra vonatkózónál írdd be a következőt:

  /dev/ttySx uart none

Természetesen az x a sorosport számát jelöli (COM1=0, COM2=1 és így tovább). A setserial általában már a bootfolyamat elején meghívódik valamilyen init-scriptből, hogy ezek hol helyezkednek el, ez disztribúciófüggő. Ha viszont a LIRC modul hamarabb töltődik le, és már kezeli a portot, amikor a setserial le akarja kezelni, a fentebb leírtak történnek, azaz a setserial "ellopja" a portot a LIRCtől.


Következő Előző Tartalom